PARK DZIKICH ZWIERZĄT KADZIDŁOWO

Kadzidłowo 2
12-220 Ruciane-Nida

+48 507 616 770

Umawianie terminów zwiedzania dla grup

Godziny otwarcia

Aktualne godziny otwarcia dostępne są na naszym FACEBOOKU.

NAJCZĘSCIEJ ZADAWANE PYTANIA

W jakich godzinach otwarty jest park?

Godziny otwarcia Parku dostępne sa na naszym profilu na FACEBOOKU

Czy parkingi są płatne?

Nie, wszystkie parkingi, które należą do Parku są bezpłatne.

 

Czy można zwiedzać Park z wózkiem dziecięcym?

Jest to możliwe, ale odradzamy, szczególnie ciężkie wózki. Podczas zwiedzania przechodzi się przez osiem drabinek a na odcinku leśnym trasa wiedzie wąską ścieżką z korzeniami. Zamiast ciężkiego wózka polecamy zabrać lekką spacerówkę, a najlepiej chustę lub nosidełko.

Czy Park jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością?

Od 2018 roku jest możliwość zwiedzenia Parku trasą specjalnie dostosowaną dla osób z niepełnosprawnością. Zwiedzanie odbywa się również z przewodnikiem w każdą sobotę w sezonie letnim o godzinie 10.00

 

Czy istnieje możliwość płatności kartą?

Nie. Najbliższe bankomaty znajdują się w Mikołajkach
i Rucianem-Nidzie

Czy po terenie Parku można poruszać się na rowerach?

Nie. Zwiedzanie odbywa się tylko pieszo i z przewodnikiem. Zakaz odnosi się również do dziecięcych pojazdów (rowerki, hulajnogi, etc.).

Czy w Parku można karmić zwierzęta?

Tak. Zwierzęta można karmić specjalnie dla nich przez nas przygotowywaną karmą, dostępną w kasie Parku za przysłowiową złotówkę. To kolejna rzecz, która nas wyróżnia i sprawia, że wizyta wśród zwierząt, ich karmienie i możliwość nawiązania z nimi bliskiego kontaktu wielu z Państwa pozostaną na długo w pamięci. Przewodnik w trakcie wycieczki wskaże, które zwierzęta można karmić i głaskać.

Czy można zwiedzać Park samemu?

Nie. Podczas zwiedzania wchodzi się bezpośrednio do zwierząt, dlatego dbając o bezpieczeństwo zarówno Państwa, jak i naszych podopiecznych, każdej grupie towarzyszy przewodnik. W trakcie wycieczki przewodnik opowiada o zwierzętach, a także wskazuje, które z nich można karmić i głaskać.

Czy można wprowadzać swoje zwierzęta na teren Parku?

Nie. Na terenie Parku obowiązuje całkowity zakaz wprowadzania własnych zwierząt. Na parkingu przy kasie Parku znajdują się dwa kojce dla psów, w których można pozostawić zwierzę na czas zwiedzania.

Czy przed przyjazdem konieczna jest rezerwacja?

Osoby indywidualne nie muszą dokonywać rezerwacji przed przyjazdem do Parku. Obowiązek ten odnosi się tylko do grup zorganizowanych (minimum 20 osób), które muszą się wcześniej umówić na zwiedzanie, uzgodnić i zarezerwować termin.
Rezerwacji można dokonać mailowo, pisząc na adres: zwiedzanie@kadzidlowo-park.pl lub (czynny tylko w sezonie letnim) dzwoniąc pod nr: (0 87) 425 73 65 lub 507 616 770

Ile trwa wyczieczka?

Trasa zwiedzania trwa niecałe 1,5 godziny – jest to dwukilometrowy spacer z przewodnikiem między zwierzętami.