PARK DZIKICH ZWIERZĄT KADZIDŁOWO

Kadzidłowo 2
12-220 Ruciane-Nida

+48 507 616 770

Umawianie terminów zwiedzania dla grup

Godziny otwarcia

Aktualne godziny otwarcia dostępne są na naszym FACEBOOKU.

Born to be free

Cele Fundacji

Celem Fundacji jest ekologia i ochrona zwierząt, szczególnie w zakresie ochrony gatunków zwierząt ginących i zagrożonych wyginięciem, w Polsce i na świecie, w środowiskach ich naturalnego występowania oraz w hodowli, jak również działalność na rzecz rozwoju ogrodów zoologicznych w Polsce oraz propagowanie osiągnięć wielkich przyrodników polskich.

Patron Fundacji

Patronem Fundacji jest wybitny ornitolog, leśnik oraz ekolog, wykładowca akademicki i nauczyciel wielu pokoleń leśników
– dr inż. Marek Keller. „Doktor” był również ojcem chrzestnym i żarliwym propagatorem metody „born to be free”. Swą niewyczerpaną i niestrudzoną miłością do przyrody i ludzi zarażał wszystkich wokół siebie. Chcąc oddać hołd tej wybitnej postaci i naszemu przyjacielowi oraz stawiając go jako wzór do naśladowania Fundacja nazwana została jego imieniem.

FUNDACJA NA RZECZ OCHRONY GATUNKÓW GINĄCYCH I ZAGROŻONYCH „BORN TO BE FREE” IM. DR INŻ. MARKA KELLERA

Siedziba: KADZIDŁOWO 2, 12-220 RUCIANE-NIDA
NIP: 8491594070
REGON: 386860781
NR KRS: 0000851307

NR KONTA: 12 1020 3639 0000 8502 0198 1935

lub

na numer telefonu: 603447775

E-mail: kobusarmin@gmail.com 

 

Bardzo wielu z Państwa podczas odwiedzin pytało się jak można wesprzeć Park w jego działalności i pomóc. Jest już to możliwe! Skutki pandemii wraz ze wzrostem kosztów bieżącego utrzymania ogrodu zoologicznego oraz kosztów zabezpieczenia realizowanych programów ochrony gatunków (m.in. ryś, cietrzew, głuszec, świstun, bocian czarny i biały, puchacz, pustułka, płomykówka, zając) sprawiły, że Park jest w bardzo trudnym położeniu. Nie wiemy co przyniesie jutro. Nie wiemy czy uda się nam wypracować środki na utrzymanie Parku. Są również kłopoty ze znalezieniem osób chętnych do pracy. Wiemy, że niezależnie od jakichkolwiek zewnętrznych problemów codziennie stawiamy się do naszej ukochanej pracy, która dla większości z nas stała się już całym życiem i innego już sobie życia nie wyobrażamy. To praca, która wymaga od nas gotowości 24h/dobę a jej fundamentem jest bycie odpowiedzialnym. Sens istnienia współczesnych ogrodów zoologicznych sprowadza się do ochrony i zachowania bioróżnorodności, zachowania i przywracania gatunków, edukacji i ekologii. Robimy to dla Nas wszystkich a równocześnie i dla siebie z myślą o przyszłych pokoleniach. Można wesprzeć nas w naszej działalności odwiedzając Park jak również przekazując nawet niewielkie darowizny na Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo na konto Fundacji Born to be free.

Dokumenty do pobrania: